4speed.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

MotoryzacjaSamochody

Jaki samochód kupić – nowy czy używany?

Jaki samochód kupić – nowy czy używany?

Kupno samochodu bardzo często przysparza wielu problemów. Przede wszystkim należy zdecydować się, czy kupić samochód nowy, czy używany. Do tego dochodzi decyzja o wyborze marki oraz w przypadku używanego auta rocznika samochodu. Jaki samochód kupić, aby można było długo nim jeździć?

Samochód z salonu

Kupno nowego samochodu z salonu jest oczywiście najlepszym rozwiązaniem, gdyż jesteśmy pewni, że auto jest sprawne i mamy na nie gwarancję. Nowe auta niestety kosztują sporo pieniędzy. Jeśli jesteśmy właścicielem firmy, to możemy wziąć auto w leasing. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to możemy skorzystać z kredytu. Jednak należy mieć na uwadze, aby było nas stać na spłatę rat kredytu. W przeciwnym wypadku możemy wpędzić siebie i swoją rodzinę w problemy finansowe. Nowe auto ma wiele zalet. Przede wszystkim przez pierwsze dwa, a czasami pięć lat producent daje gwarancję na wszystkie części. Przez ten okres nie musimy się liczyć z żadnymi kosztami związanymi z naprawą. Nowe auto to także nowoczesny design oraz rozwiązania technologiczne.

Jaki samochód używany kupić?

Kupno używanego samochodu wiąże się ze znacznie mniejszymi wydatkami niż kupno nowego auta. Cena samochodu zależy od rocznika. Oczywiście im nowsze auto, tym cena jest wyższa. Cena także zależy od modelu oraz wyposażenia samochodu. Kupując używane auto, należy sprawdzić, czy jest ono bezwypadkowe i sprawne technicznie. Czasami zdarza się tak, że sprzedająca zataja pewne informacje, a potem po kilku miesiącach musimy zainwestować sporo pieniędzy w naprawę. Kupując używany samochód, powinniśmy przed zakupem pojechać nim do mechanika, aby sprawdził jego stan. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że samochód jest w stanie takim, jaki sprzedawca nam przedstawił.

Kupno samochodu – na co zwrócić uwagę?

Czasami jest tak, że potrzebujemy samochód, ale nie wiemy jaki. Samochód przede wszystkim musi być dopasowany do wielkości rodziny. Jeśli mamy trójkę dzieci, to warto kupić auto siedmioosobowe, aby wygodnie się nim podróżowało. Jeśli rodzina składa się z dwóch osób, to możemy zdecydować się na auto typu hatchback, które w zupełności wystarczy. Osoby mieszkające w górach powinny wybrać auto, które ma napęd na cztery koła. W zimie takie rozwiązanie zdecydowanie pomaga poruszać się po górzystym terenie. Ważne jest także wyposażenie auta. Zwróćmy uwagę, czy auto ma tempomat, który pomaga bardzo w trakcie długich podróży. Dobrym rozwiązaniem są także czujniki parkowania, które przydadzą się w dużych miastach, w których ciężko znaleźć wolne miejsce parkingowe.

Udostępnij