4speed.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

PoradnikSamochody

Koszt wypożyczenia samochodu z wypożyczalni

Koszt wypożyczenia samochodu z wypożyczalni

W obecnych czasach wiele osób decyduje się na wypożyczenie auta. Z tego względu ludzie często zastanawiają się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu. Wielu ludziom wypożyczenie auta kojarzy głównie z wyjazdami wakacyjnymi, gdy pojazd staje się podstawowym środkiem lokomocji do bardzo sprawnego przemieszczenia się.

Jakie auta można wypożyczać?

Bardzo duży wybór dostępnych modeli aut pozwoli dostosować je do indywidualnych potrzeb klientów, założonego budżetu, a także przewidywanego wykorzystania danego pojazdu. Warto podkreślić, że samochody dostępne w wypożyczalni podzielone są na segmenty, które są zgodne, z ogólnie zastosowaną klasyfikacją motoryzacyjną. Należy pamiętać, że najmniejsze, a zarazem najtańsze auta, jakie oferowane są przez wypożyczalnie, wliczane są do klasy A. Do takich samochodów można wliczyć na przykład Skodę Citigo bądź Mitsubishi Spacestar. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że te pojazdy powinny doskonale sprawdzić się w przypadku jeżdżenia po mieście – gwarantują komfort, a także bezpieczeństwo. Trochę większe auta z segmentu B to Fort Fieska, Hyundai l20 czy Skoda Fabia.

Klasa C i D

Do klasy C wliczane są pojazdy typu Seat Leon, Hyundai l30 czy Opel Astra. Posiadają one przede wszystkim bardzo duży bagażnik, dlatego są świetnym wyborem na urlop oraz rodzinny wyjazd. Warto podkreślić, że w ramach segmentu C+, można wypożyczyć auto w wersji kombi, które posiada automatyczną skrzynię biegów. Bardzo podobny podział obowiązuje w klasie D – w tym segmencie znajdziemy także modele premium. Wliczyć można w tę klasę m.in. Volvo XC60, Mercedes GLC 220D czy BMW 520D. Należy pamiętać, że wiele wypożyczalni dysponuje również samochodami typu SUV, a także sportowymi.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Koszt wynajmu auta będzie uzależniony przede wszystkim od jego klasy. Jeśli mowa o najtańszych wersjach, to ceny oscylują w okolicy 75 złotych za dobę. Należy pamiętać, że wartość ta będzie maleć wraz z wydłużaniem się okresu korzystania z auta, czyli przy podpisywaniu umowy, która zawarta jest minimum na okres miesiąca. W takim przypadku cena może spaść do około 55 złotych za każdy dzień użytkowania. Jeżeli chcemy posiadać ponadstandardowe wyposażenie, na przykład fotelik dziecięcy bądź nawigację, to trzeba liczyć się z nieznacznym wzrostem podanych cen. Bardzo często jest tak, że klienci wypożyczalni w całej Polsce pytają o kwotę, jaką trzeba zdeponować w formie kaucji. Istnieją na polskim rynku takie wypożyczalnie, które nie wymagają wpłacenia takowej kaucji.

Udostępnij