Laptop do gier 17 cali

Jeszcze kilka lat temu, laptopy do grania były bardzo drogim sprzętem, który nie mógł się równać z komputerami stacjonarnymi pod względem wydajności ani wygody gry. Dziś czasu się zmieniły i większość komputerów kupowanych z myślą o grach, to właśnie bardzo mocne laptopy. Dobry laptop do gier o przekątnej 17 cali poradzi sobie zarówno ze starszymi, jak i nowymi tytułami. Duży ekran jest bardzo przydatny, ponieważ pozwala na otrzymanie wyraźniejszego obrazu.

Laptop do gier 15 czy 17 cali?

Jeśli zastanawiasz się, który laptop będzie lepszym wyborem do gier (15 czy 17 cali), zastanów się, jak często będziesz go przenosił. Gdy często podróżujesz, najlepszym rozwiązaniem jest mniejszy sprzęt, który można zawsze ze sobą. Laptop 17 cali jest o wiele mniej mobilny, dlatego warto go kupić wtedy, gdy chcesz go wykorzystywać w domu lub w pracy.

Wygodnym rozwiązaniem są ultrabooki, które są zarówno mniejsze, jak i bardziej wydajne, niż tradycyjne laptopy. Kupując taki laptop, zwróć uwagę na to, czy ma dedykowaną kartę graficzną – jej brak całkowicie wyeliminuje laptop, jeśli chodzi o możliwość zastosowania go jako sprzęt do gier.

Laptop do gier 17 cali – jaki ekran?

Dobry laptop do gier o przekątnej 17 cali powinien mieć ekran o wyższej, niż standardowa rozdzielczość. Dobrym rozwiązaniem na pewno nie będzie ekran 1366 na 768 pikseli. O wiele lepiej sprawdzi się ekran 1080p lub o jeszcze wyższej rozdzielczości. Przydatną opcją jest podświetlanie ekranu diodami LED, które pozwalają na zachowanie równomiernego oświetlenia matrycy. W laptopach o przekątnej 17 cali spotykamy przede wszystkim matryce błyszczące, ale jeśli uda Ci się znaleźć ekran matowy, będzie to dużym plusem.

Laptop do gier 17 cali – ważne parametry (procesor, grafika, dysk)

Dobry laptop do gier, musi mieć bardzo mocne parametry, jeśli chodzi o procesor, kartę graficzną i dysk twardy. Najlepiej kupić sprzęt gamingowy, który stworzono specjalnie z myślą o osobach, które lubią elektroniczną rozrywkę. Jest to szczególnie ważne dlatego, że w laptopie nie ma możliwości wymienienia tych elementów w późniejszym czasie. Można za to wymienić pamięć RAM czy dysk twardy, ponieważ te elementy nie wymagają intensywnego chłodzenia. Wymiana karty graficznej czy procesora jest niemożliwa, ponieważ wymaga interwencji w budowę laptopa.

Wybierając komputer tego typu, możesz kierować się wynikami sprzętu opisanymi w benchmarkach, które pozwolą na jasną ocenę tego, jak dobrze spisuje się dany laptop. W internecie można znaleźć także informacje na temat tego, jak działają na nim różne gry, dzięki czemu po zakupie, nie będziesz na pewno rozczarowany.

Parametry podzespołów stosowanych w laptopach ciągle się zmieniają, jednak jest kilka parametrów, na które można zwrócić uwagę.

Przykładowo – bardzo ważną kwestią jest to, czy wybierasz procesor niskonapięciowy, czy zwykły. Modele mobilne mają znacznie gorsze parametry i dlatego warto zostawić je w sklepie. Niektóre procesory są montowane na stałe na płycie głównej, dlatego nie można ich wymienić nawet wtedy, gdy inne parametry laptopa (chłodzenie, rodzaj socketu) na to pozwalają.

Rynek procesorów do gier jest zdominowany przez Intela i wybór tego producenta naszym zdaniem, jest najlepszym rozwiązaniem. Gry są optymalizowane w taki sposób, by działały dobrze na różnych modelach tego producenta.

O ile w laptopie czasami można wymienić procesor, o tyle wymiana karty graficznej jest niemożliwa. Karty zintegrowane są złym wyborem, ponieważ ich wydajność jest znacznie niższa, niż bardzo tanich kart graficznych w formie osobnej płytki. Jeśli masz do wyboru laptop z kilkoma różnymi kartami graficznymi, warto wybrać model oznaczony najwyższą wartością, która ma optymalną wydajność. Liczy się też ilość VRAM (RAM karty graficznej) oraz rodzaj magistrali.

Ilość RAM nie jest najważniejszym parametrem, ponieważ to jeden z niewielu parametrów, które możesz rozszerzyć z czasem. Laptop z 8 GB RAM poradzi sobie z większością gier, a gdy zabraknie RAMu, będziesz mógł go dokupić.

Odnośnie do dysku twardego – najlepszym rozwiązaniem jest dysk SSD o dużej pojemności, który pozwoli na szybkie włączanie gier i ładowanie ich do pamięci RAM.

Laptop do gier 17 cali – za ile?

Ceny laptopów do gier są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy gracz powinien znaleźć coś dla siebie. Wśród laptopów z osobną kartą graficzną, na początek można się zdecydować na sprzęt za około 2000 złotych, który poradzi sobie z mniej wymagającymi tytułami. Znacznie lepszym wyborem jest zakup laptopa w cenie około 3000 – 4000 złotych – będzie miał parametry, które pozwolą na włączenie większości nowych gier w pełnej rozdzielczości. Laptop do gier 17 cali może kosztować także znacznie więcej – można spotkać komputery wyposażone w potężny procesor, mocną kartę graficzną (lub dwie w trybie SLI) i dużo pamięci RAM. Taki komputer jest bardzo ciężki, dlatego trudno nazwać go sprzętem przenośnym. Najdroższe modele, wyposażone w klawiaturę mechaniczną, kosztują nawet 20 tysięcy złotych.

RankingRanking laptopów do gier 17 cali

Pozycja Laptop 17 cali do gier Producent Cena
1Dell Alienware 15 ...»DellAktualna Cena
2MSI GS40 6QE-017XP...»MSIAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

  • laptop najlepszy 17 cal
  • lenowo 17 cali do gier
  • jaki najlepszy laptop 17 cali
  • laptop do gier 17 calowe

Laptop do gier 17 cali - 3 komentarze

  1. Marko 30 sierpnia 2015
  2. Karolina 23 października 2015
  3. Katarzyna Polny 27 grudnia 2018

Dodawanie opinii i komentarzy