Laptop do gier do 2000 zł

Rynek laptopów do gier ciągle rośnie w siłę, a każdy, kto decyduje się na kupno nowego komputera przenośnego staje przed dylematem – ile przeznaczyć na sprzęt? W przedziale cenowym do 2000 złotych nie znajdziemy potwora szybkości. Tak ograniczony budżet pozwoli na kupno laptopa, który udźwignie nieco starsze gry o mniejszych wymaganiach.

Jeśli nie zależy Ci na graniu w najnowsze pozycje na najwyższych ustawieniach, 2000 złotych powinno wystarczyć na kupno laptopa do gier, który Cię usatysfakcjonuje, jednak w tym przedziale cenowym warto pomyśleć o kupnie konsoli do gier, której wydajność będzie stała na o wiele wyższym poziomie.

Warto kupić dobry laptop za 2000 złotych?

Polacy najczęściej wybierają laptopy z przedziału cenowego od 2000 do 3000 złotych. Laptopy do gier zaraz po tych do pracy kosztują najwięcej. Za 2000 złotych dostaniemy sprzęt, który udźwignie większość starszych gier. Dobre laptopy za 2 tysiące wyposażone są w procesor Intel Core i3, 4 GB pamięci operacyjnej, pojemne dyski, matryce HD i przyzwoite karty graficzne.

Jaką matrycę i ekran wybrać?

W większości przypadków, laptopy do gier posiadają matryce błyszczące, jednak jeżeli staniemy przed wyborem matrycy matowej, warto się w nią zaopatrzyć, choć w tym przedziale cenowym ciężko będzie dostać matową matrycę. Matowa matryca doskonale sprawdza się przy używaniu sprzętu na zewnątrz podczas słonecznej pogody oraz w kiepskich warunkach oświetleniowych, gdy gramy w pomieszczeniu mocno oświetlonym, a światło pada wprost na ekran.

Rozdzielczość ekranu jest równie ważną sprawą, co matryca. Większość dobrych laptopów do gier ma rozdzielczość na poziomie 720 p lub 1080p. Te wartości są wystarczające. Nie należy przesadzać z dużą rozdzielczością, ponieważ w przypadku laptopów do 2000 złotych, podzespoły nie udźwigną dużej rozdzielczości ekranu i będą zwyczajnie klatkować. Warto postawić na wydajność, kosztem rozdzielczości.

Jaką rozdzielczość ekranu wybrać?

Im większy ekran wybierzemy, tym komfort użytkowania oraz doznania wizualne będą lepsze. Zmaleje natomiast żywotność baterii oraz mobilność sprzętu. Mniejsze matryce z kolei oferują większą mobilność, dłuższy czas pracy na pojedynczym cyklu ładowania, ale komfort grania będzie gorszy. Należy również pomyśleć o swoich oczach. Większe ekrany są nieco zdrowsze dla oczu.

Przy wyborze należy zastanowić się, czy laptop będzie stał na biurku, czy często będziemy z nim podróżować. Wymiary ekranu definiują wymiary całego sprzętu. Przy częstych podróżach z laptopem lepiej postawić na mobilność niż na wielkość. Gracze najczęściej wybierają 15 i 17 calowe matryce, warto jednak zastanowić się nad innymi rozmiarami matryc. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się laptopy z matrycami o wymiarze 15,6-cali.

Karta graficzna w laptopie do 2000 zł

Karta graficzna jest najważniejszym elementem każdego laptopa do gier. Gamingowy laptop ze zintegrowanym układem graficznym od razu odpada. Taka karta nie udźwignie nowszych tytułów, a sam laptop ze zintegrowaną grafiką nie powinien nosić miana laptopa do gier. Najczęściej wybieranymi kartami graficznymi w laptopach do gier są karty GeForce GTX, GT oraz rzadziej Radeony HD 8xxx lub R5.

Pamięć RAM w laptopie do 2000 zł

Pamięć operacyjna jest kolejnym bardzo istotnym elementem. Najczęściej laptopy do gier w tym budżecie zaopatrzone są w 4 GB pamięci operacyjnej z ewentualnym miejscem na rozszerzenie pamięci RAM. 4 GB zdaje się wystarczającą pojemnością. Większa ilość RAM na niewiele się zda, gdy inne podzespoły nie będą w stanie sprostać większym wymaganiom. Pamięć wewnętrzna realizowana jest za pomocą dysków HDD lub nawet SSD o pojemności HDD 500 GB, 1 TB lub 120 SSD. Czasem można również spotkać laptopy z hybrydowymi dyskami HDD/SSD.

Procesor w laptopie do 2000 zł

Procesor jest ważnym, jednak nie najważniejszym parametrem. Procesor ma ogromny wpływ na ilość klatek na sekundę i całą moc obliczeniową. Warto więc postawić na dobry, w miarę nowy CPU. Kiepski procesor sprawi, że sprzęt będzie się wieszał i długo „myślał”, co w przypadku gamingowych laptopów nie jest pożądaną cechą. W laptopach do 2 tysięcy królują czterordzeniowe procesory Intel Core i3, które spokojnie poradzą sobie z odpaleniem nowszych pozycji. W kwocie do 2000 złotych rzadko można spotkać procesory Intel Core i5.

Wykonanie i dodatkowe urządzenia

Ważnymi parametrami są czas działania na pojedynczym cyklu ładowania podczas spoczynku i obciążenia, głośność oraz wydajność chłodzenia w spoczynku i pod obciążeniem laptopa, kąty widzenia ekranu oraz obecność powłoki antyrefleksyjnej.

Dobry laptop do gier musi cechować się solidnym wykonaniem z dobrej jakości materiałów użytych do wykonania obudowy. Zwróć uwagę na wygodę korzystania z klawiatury, rozmiar, precyzję i komfort korzystania z płytki dotykowej, rozmieszczenie oraz ilość ważnych i mniej ważnych złącz, rodzaj użytych głośników i jakość oferowanego przez nie dźwięku, mikrofon, kamerkę, oraz temperaturę osiąganą przez laptop. Warto kupić sprzęt z preinstalowanym systemem. Obecnie laptopy oferowane są z systemem Windows 8.1 lub 10.

RankingRanking laptopów do gier do 2000 zł

Pozycja Laptop do gier do 2000 zł Producent Cena
1Lenovo IdeaPad Z51...»LenovoAktualna Cena
2Lenovo IdeaPad Z51...»LenovoAktualna Cena
3Lenovo IdeaPad Z51...»LenovoAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

  • laptop do gier do 2000
  • laptop do gier za 2000
  • laptopy ranking 2018 do 2000zl
  • laptop za 2000 do gier

Laptop do gier do 2000 zł - Opinie i komentarze

  1. szymon 8 listopada 2016

Dodawanie opinii i komentarzy