Laptop do gier do 2500 zł

Laptopy do gier to segment sprzętu, który sprzedaje się coraz lepiej. W cenie około 2500 złotych można znaleźć wiele interesujących modeli, przy których produkcji producent stawiał właśnie na wydajność sprzętu i wygodne granie w gry. Sprzęt w tej cenie na pewno nie będzie demonem wydajności, ale poradzi sobie bez problemu ze starszymi produkcjami. O ile nie jesteś fanem grania jedynie w nowe tytuły, laptop w tej cenie sprawdzi się bardzo dobrze.

Laptop do gier do 2500 zł – ile cali?

Przekątna laptopa wpływa nie tylko na to, jak wygodnie korzysta się ze sprzętu, ale także na długość pracy na baterii i wygodę korzystania. Laptop o przekątnej 14 cali będzie bardzo wygodny zarówno do przenoszenia, jak i zaoferuje wystarczająco duży ekran, by z przyjemnością pograć w większość tytułów. Jeśli zdecydujesz się na ekran 17 cali, laptop bardzo straci na mobilności i będzie zbyt ciężki, by komfortowo go transportować. Z drugiej strony, laptop 17 cali daje znacznie więcej frajdy z gry, bo jego ekran jest o wiele większy. Duża przekątna ekranu wpływa na jeszcze jedną kwestię, mianowicie na czas działania laptopa po jednym ładowaniu baterii. Mniejsze laptopy wytrzymują znacznie dłużej po ładowaniu, natomiast te większe rzadko kiedy działają po ładowaniu więcej niż 3 godziny. Wpływa na to większy ekran, który zabiera dużo prądu. Podczas grania czas działania baterii jeszcze się skraca, ponieważ intensywnie pracuje karta graficzna i procesor.

Rozwiązaniem pośrednim są laptopy 15,6 cala, które można włożyć w większość toreb lub plecaków na laptopy. To dobre rozwiązanie także ze względu na wygodą pracę w innych aplikacjach.

RankingRanking laptopów do gier 15 cali do 2500 złotych

Pozycja Laptop do gier 15 cali Producent Cena
1MSI GS40 6QE-017XP...»MSIAktualna Cena
2Dell Alienware 15 ...»DellAktualna Cena

Laptop do gier do 2500 zł – jaki ekran?

W tej chwili nie ma laptopów, które oferowałyby ekran matowy, dlatego jesteś praktycznie skazany na błyszczącą matrycę. Ma ona sporo wad, ale dobrze odzwierciedla kolory i pozwala na uzyskanie wyższego kontrastu.

Trwa dyskusja, czy warto zdecydować się na matrycę o wyższej rozdzielczości, która pozwoli na odpalenie gry w pełnej krasie, czy lepiej zdecydować się na tradycyjne 1366 na 768. Decyzja jest prosta – jeśli kupujesz laptop w cenie około 2500 złotych, lepiej jest wybrać matrycę o wyższej rozdzielczości. Nawet, jeśli parametry sprzętu nie pozwolą na włączenie gier w tak dużej rozdzielczości, wykorzystasz ją podczas oglądania zdjęć czy przeglądania stron. Niestety, większość laptopów dla graczy ma niższą rozdzielczość matrycy.

Laptop do gier do 2500 zł i ważne parametry (procesor, grafika, dysk)

Nie daj się namówić na zakup laptopa z małą ilością pamięci, słabym procesorem i zintegrowaną kartą graficzną, bo nie pozwoli on na odtworzenie nawet starszych gier. O wiele lepszym rozwiązaniem jest laptop biznesowy (nawet sprzed 2 – 3 lat), który będzie wyposażony w procesor typu Intel Core i5 czy i7 i zmieści się w budżecie.

Najgorszym rozwiązaniem są laptopy „marketowe”, które często pojawiają się w bardzo niskiej cenie w ofercie promocyjnej. Producent zwykle oszczędza na tych podzespołach, które są szczególnie ważne z punktu widzenia gracza.

Kupując laptop do gier, zwróć uwagę, czy ma on dysk SSD czy HDD. Warto zdecydować się na ten pierwszy z uwagi na to, że działa on znacznie szybciej.

W sieci można łatwo znaleźć zestawienia wydajności kart graficznych. Pamiętaj, że modele mobilne mają zupełnie inną wydajność, niż karty nazwane takimi samymi nazwami, ale przeznaczone do komputerów stacjonarnych. Wybierz kartę o jak największej wydajności, która pozwoli na włączenie dużej ilości tytułów.

Obecnie kilka firm zapowiada wprowadzenie zewnętrznych kart graficznych, które byłyby rewolucją wśród graczy. W tej chwili nie da się ich kupić w Europie.

Na co nie zwracać uwagi?

Producenci kuszą graczy na różne sposoby, dlatego warto nauczyć się ich rozpoznawania. Niektóre laptopy są sygnowane jako sprzęt dla gracza, mimo tego, że oferują one tak słabe parametry, że nie pozwalają na włączenie nowszych gier. Nie zwracaj uwagi na design sprzętu i różne ozdoby, którymi producent skłania Cię do zakupu – podkładka pod mysz z logo Twojej ulubionej gry czy myszka z ładną grafiką nie sprawią, że gry będą działały szybciej. Niektóre laptopy mają takie same parametry, jak inny sprzęt z danej firmy, ale mimo to są o wiele droższe. Może na to wpłynąć na przykład oznaczenie laptopa jako sprzęt gamingowy i zmiana obudowy na przykład na czerwoną.

Podczas zakupu najlepiej sprawdź parametry sprzętu i dokładnie przeanalizuj wyniki wydajności poszczególnych laptopów, które Ci się spodobają. Najlepszy laptop dla gracza kupisz w internecie, ponieważ będziesz mógł bardzo dokładnie sprawdzić poszczególne parametry i znaleźć sprzęt, który na pewno spełni Twoje wymagania. W sklepach elektronicznych jest znacznie mniejszy wybór sprzętu dla graczy, dlatego możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego laptopa.

Warto pamiętać o tym, że nawet najlepszy laptop do gier, po roku będzie przestarzałym sprzętem. Twórcy gier przykładają bardzo dużo uwagi do kwestii graficznych, dlatego rosną też wymagania gier.

RankingRanking laptopów do gier do 2500 złotych

Pozycja Laptop do gier do 2000 zł Producent Cena
1MSI GS40 6QE-017XP...»MSIAktualna Cena
2Dell Alienware 15 ...»DellAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

  • laptop do gier do 2500
  • jaki laptop do gier do 2500
  • laptop do 2500 zł 2018
  • laptopy do gier do 2500

Laptop do gier do 2500 zł - Opinie

  1. Joanna 23 października 2015
    • Łukasz 7 kwietnia 2016
  2. Magda 7 lutego 2016
  3. kiler780 16 września 2016

Dodawanie opinii i komentarzy