Laptop do gier do 3000 zł

Laptopy do gier to bardzo mocny segment sprzętu elektronicznego. Komputery stacjonarne kilka lat temu poszły w odstawkę, ponieważ ludzie wolą swobodę, możliwość przenoszenia sprzętu i grania w każdym miejscu.

Laptop do gier za 3000 zł – czy warto?

Jeśli nie masz zamiaru kupować konsoli i chcesz kupić sprzęt, który poradzi sobie zarówno z grami, jak i wymagającymi programami, sprzęt za około 3000 złotych będzie wystarczający. By grać w nowe tytuły, warto co rok – półtora wymienić komputer na lepszy. Dobry laptop do 3000 złotych to także wymarzony sprzęt, jeśli lubisz odświeżyć sobie starsze tytuły. Na takim sprzęcie, będą one działały o wiele szybciej, niż na tanim laptopie.

Laptop do gier do 3000 zł – ile cali?

Kupując laptopa do gier wybieramy zazwyczaj wśród ekranów o przekątnej 15 albo 17 cali. Tutaj oczywiście są zwolennicy i przeciwnicy zarówno pierwszego jak i drugiego rozwiązania. Wielkość wyświetlacza wiąże się z tym, jak duży jest cały komputer, jak ciężki, co świadczy następnie o jego mobilności (albo jej braku). Jeśli wykorzystujesz komputer wyłącznie w domu, to możesz zdecydować się na większy model, który będzie miał przekątną 17 cali (a nawet 18 cali). Przenoszenie takiego laptopa jest niewygodne, więc osoba aktywna, która lubi często grać w różnych miejscach, powinna kupić mniejszy model. Mniejszy model również będzie dobrze się sprawdzał jako komputer do pracy albo różnego rodzaju innych rozrywek poza grami komputerowymi.

RankingRanking laptopów do gier 17 cali do 3000 złotych

Pozycja Laptop 17 cali Producent Cena
1MSI GS40 6QE-017XP...»MSIAktualna Cena
2Dell Alienware 15 ...»DellAktualna Cena

RankingRanking laptopów do gier 15 cali do 3000 złotych

Pozycja Laptop 15 cali Producent Cena
1MSI GS40 6QE-017XP...»MSIAktualna Cena
2Dell Alienware 15 ...»DellAktualna Cena

Jest też sporo modeli o przekątnej 13,3 cala, które są znacznie wygodniejsze w używaniu. Niektóre modele biznesowe oferują też wyświetlacz 14,1 cala, który łączy w sobie wygodę korzystania i mobilność. Natomiast takie modele znajdziemy przede wszystkim wśród serii biznesowych. Posiadają one również bardzo dobre parametry, ale do gier się nie nadają, między innymi ze względu na swoją konstrukcje (problem z chłodzeniem przy wymagających grach komputerowych).

Laptop do gier – jaki ekran?

Bardzo ważnym elementem laptopa do gier, jest rozdzielczość ekranu. Większość konstrukcji „marketowych” ma rozdzielczość 1366 na 768 pikseli, co nie pozwala na dostrzeżenie wszystkich szczegółów w grze. O wiele lepszym rozwiązaniem jest rozejrzenie się za laptopem, który ma wyższą rozdzielczość ekranu – na przykład 1440 na 900 pikseli, albo Full HD. Dzięki temu, obraz na ekranie jest o wiele bardziej szczegółowy.

Niewiele osób zwraca uwagę na to, czy laptop ma matrycę matową, czy też błyszczącą. Większość modeli ma matrycę błyszczącą, przez co korzystanie z komputera w jasny dzień jest utrudnione. Znacznie lepszym wyborem jest poszukanie laptopa z matrycą matową, która umożliwia pracę nawet na dworze.

Laptop do gier do 3000 złotych – ważne parametry

Laptop do gier musi oferować bardzo wysoką wydajność wyświetlania grafiki, bo w przeciwnym razie gra w nowsze pozycje nie będzie możliwa.

Najważniejszym parametrem jest karta graficzna – jeśli jest to model zintegrowany, laptopa nie można nazwać modelem do gier. Dobry laptop do gier do 3000 złotych powinien mieć wydajną kartę graficzną w formie osobnego układu. Niestety, ale nie ma jeszcze laptopów, które oferują jej wymianę, dlatego warto kupić model z jak najlepszą kartą.

Znacznie łatwiej jest znaleźć laptop z dobrym procesorem. Szerokim łukiem omijaj laptopy z procesorami mobilnymi, oznaczonymi, jako energooszczędne. Wyświetlanie grafiki w dużej rozdzielczości wymaga mocnego procesora, który będzie miał przynajmniej 4 rdzenie.

Co miesiąc pojawiają się nowe procesory, dlatego trudno jest wymienić modele, które są stosowane w dobrych laptopach.

Jeśli chodzi o ilość pamięci RAM w laptopie, to im będzie go więcej, tym lepiej. Bez problemu można znaleźć modele, które oferują 8 GB RAM, a jeśli kupisz laptop z mniejszą ilością pamięci, będziesz mógł ją łatwo wymienić. To jeden z niewielu elementów, który można bez problemu rozszerzyć. Często opłaca się kupić tańszy model laptopa z mniejszą ilością RAM i doposażyć go w pamięć we własnym zakresie.

W dobrym laptopie do gier do 3000 złotych powinien znaleźć się dysk SSD, nawet, jeśli będzie to okupione zmniejszeniem ilości pamięci. Od dawna wiadomo, że dysk twardy to element komputera, który ma największy wpływ na na działanie laptopa i dlatego powinieneś wybrać model o wysokiej przepustowości. Dobry dysk twardy w połączeniu z dużą ilością RAM to podstawa, jeśli chcesz grać komfortowo w różne gry. Możesz także połączyć dysk SSD i HDD, jeśli komputer oferuje dwie kieszenie. Szybki dysk HDD to także niezłe rozwiązanie, ale może on ograniczać prędkość działania sprzętu.

RankingRanking laptopów do gier z dyskiem SSD za około 3000 zł

Pozycja Laptop do 3000 z dyskiem SSD Producent Cena
1HP Pavilion 15-ak0...»HPAktualna Cena
2Dell Alienware 15 ...»DellAktualna Cena
3Asus F550VX-DM103D...»AsusAktualna Cena

Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, podczas wybierania laptopa do gier, jest system operacyjny. Jedynym słusznym wyborem obecnie jest Windows w wersji 7 lub 8,1, który zapewni wsparcie DirectX.

Laptop do gier do 3000 zł vs PS4

Laptop w cenie około 3000 złotych pozwoli na włączenie większości gier, jednak nie będą to najnowsze tytuły. Konsola PS4 oferuje znacznie lepszą wydajność i kosztuje prawie o połowę taniej, jednak jest sprzętem wyłącznie do rozrywki. Laptop w cenie 3000 złotych będzie bardzo mocnym sprzętem, na którym będziemy mogli pracować przez cały dzień, a następnie włączymy na nim ulubione gry na średnich ustawieniach graficznych. Możesz go zabrać na przykład do parku i tam cieszyć się wirtualną rozrywką, natomiast konsola sprawdza się wyłącznie w domu.

Jeśli zależy Ci wyłącznie na tym, by grać w gry, lepszym rozwiązaniem jest zakup konsoli i dużego telewizora.

Najlepsze zapytania:

  • laptop do gier do 3000
  • laptopy do gier do 3000
  • laptop do gier za 3000
  • laptop do 3000 zł do gier

Laptop do gier do 3000 zł - Opinie

  1. Patryk 23 października 2015
  2. Łukasz 11 lutego 2016
  3. Sebastian 1 lipca 2016

Dodawanie opinii i komentarzy