Laptop do gier do 3500 zł

Kwota około 3500 złotych to wystarczający budżet, by kupić dobrze wyposażony laptop, umożliwiający granie w większość gier na średnich i wysokich ustawieniach graficznych. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wybierania takiego sprzętu.

Czy warto kupić laptop do gier do 3500 zł?

Dobry laptop do gier do 3500 złotych raczej nie będzie miał tak mocnych parametrów, jak sprzęt stacjonarny w tej samej cenie, ale będzie miał nad nim jedną, bardzo dużą przewagę – będzie można go przenosić. O tym, jak ważną kategorią rynku stają się laptopy gamingowe świadczy przede wszystkim fakt,ze pojawiają się one w ofercie większości producentów. W cenie około 3500 złotych kupisz laptop wyposażony w świetny ekran o sporej przekątnej, podświetlaną klawiaturę i radzący sobie z większością gier dostępnych na rynku. Warto zwrócić uwagę na to, że ceny najlepszych laptopów do gier oscylują w granicach 10 000 złotych, natomiast tańszy sprzęt, może mieć problem z najnowszymi, najbardziej wymagającymi produkcjami.

Laptop do gier do 3500 zł – ile cali?

Przekątna ekranu to element, który ma największy wpływ na wygodę użytkowania sprzętu. Jeśli zdecydujesz się na laptop o przekątnej ekranu 17 lub więcej cali, wrażenia z gry będą znacznie lepsze, ale pojawi się problem z przenoszeniem ciężkiego sprzętu. Laptopy gamingowe zwykle są znacznie cięższe od ultrabooków. Możesz też zdecydować się na laptop o mniejszej przekątnej, który będzie można wygodniej przenieść, ale za to nie pozwoli na uzyskanie tak dobrych wrażeń wizualnych. Z drugiej strony, niewielki notebook pozwoli cieszyć się z gry także w miejscu, gdzie nie da się włączyć dużego, ciężkiego laptopa, na przykład w czasie podróży. Sprzęt posiadający mniejszą przekątną ekranu cechuje się zwykle dłuższym czasem działania na baterii.

Laptop do gier do 3500 zł – jaki ekran?

Naszym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem są ekrany matowe, ponieważ nie odbijają one światła i zmniejszają znacznie ilość odblasków na matrycy. Niestety, ale producenci sprzętu gamingowego znacznie częściej oferują matryce odblaskowe, które dają lepsze odwzorowanie kolorów i żywsze barwy. Warto zwrócić uwagę na to, jakie są kąty widzenia na ekranie laptopa, ponieważ od nich w dużej mierze zależy wygoda grania. Warto postawić na ekran o jak największej rozdzielczości. Producenci często opisują pozostałe parametry laptopa, nie wspominając o tym, że ma on ekran o bardzo słabej rozdzielczości.

Laptop do gier do 3500 zł – ważne parametry

Dwoma najważniejszymi parametrami laptopa do gier, są procesor oraz karta graficzna. Większość modeli laptopów do gier w cenie do 3500 złotych będzie oferowało procesory z serii I7, oraz kartę wyprodukowaną przez Nvidię (produkty firmy Radeon pojawiają się w nich znacznie rzadziej). Zupełnie nie sprawdzą się laptopy ze zintegrowanym układem Intel HD.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór laptopa wyposażonego w dysk twardy SSD, lub dwa dyski – SSD i HDD, co znacznie przyśpiesza wczytywanie się poziomów w grach. Jeśli chodzi o najważniejsze parametry techniczne, zwróć uwagę także na to, w jaką ilość RAM wyposażono komputer. W 2015 roku standardem staje się 8 lub nawet 16 GB.

Nie mniej ważna jest wygodna klawiatura – o ile RAM czy dysk twardy można wymienić w każdej chwili niewielkim kosztem, o tyle wymiana klawiatury wiąże się z wysokimi kosztami. Nowym trendem w laptopach gamingowych jest wyposażanie sprzętu w podświetlaną klawiaturę. Dzięki niej można bardzo szybko zobaczyć, gdzie znajdują się najważniejsze klawisze. Niektóre firmy, na przykład MSI, oferują w pełni konfigurowalne podświetlanie klawiszy.

Wielu graczy używa podczas gry słuchawek, ale mimo to, dobre głośniki wyposażone dodatkowo w subwoofer, będą miłym dodatkiem.

Oprócz parametrów ściśle technicznych, zwróć uwagę na jeszcze jedną kwestię – na to, jak prezentuje się obudowa laptopa. Niektóre modele mogą zachwycać mocną specyfikacją, ale po pierwszym wzięciu ich do ręki okazuje się, że sprzęt jest wykonany ze skrzypiącego plastiku niskiej jakości. Dobrym rozwiązaniem może być zakup laptopa biznesowego wyposażonego w kartę graficzną, który będzie zbudowany znacznie solidniej niż większość laptopów dostępnych w sprzedaży.

RankingRanking laptopów do gier do 3500 zł

Pozycja Laptop do gier do 3500 zł Producent Cena
1HP 15-BA110SE (AWE...»HPAktualna Cena
2Lenovo V330 (81AX0...»LenovoAktualna Cena
3MSI GF63 8RC-040XP...»MSIAktualna Cena
4Lenovo Ideapad 320...»LenovoAktualna Cena
5Asus VivoBook (S51...»AsusAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

  • laptop do gier do 3500
  • laptopy do gier do 3500
  • laptop do gier za 3500
  • laptop do gier 3500

Laptop do gier do 3500 zł - Opinie

  1. Judyta 10 marca 2016
  2. Ala 8 listopada 2016

Dodawanie opinii i komentarzy