Laptop do gier do 4000 zł

Rynek laptopów do gier ciągle rośnie w siłę, a każdy, kto decyduje się na kupno nowego komputera przenośnego staje przed dylematem- ile przeznaczyć na sprzęt? W przedziale cenowym do 4 tysięcy znajdziemy najlepsze sprzęty, które pozwolą nam na odpalenie najnowszych gier na najwyższych ustawieniach, a ich podzespoły przez długi czas będą topowymi na rynku. Warto zastanowić się jednak, czy na dobry gamingowy laptop warto przeznaczyć taką ilość pieniędzy.

Laptop za 4000 – czy warto?

Polacy najczęściej wybierają laptopy z przedziału cenowego od 2 do 3 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że laptopy do gier są najdroższymi sprzętami z tego segmentu. Taka inwestycja zagwarantuje nam, że nasz laptop udźwignie najnowsze pozycje przez co najmniej dwa lub trzy lata, a jego wydajność będzie stała na najwyższym poziomie.

Laptop do gier do 4000 – ile cali?

Wielkość matrycy ma istotny wpływ na komfort korzystania ze sprzętu, zmęczenie naszych oczu, jak i żywotność baterii. Większy ekran oznacza większy pobór energii oraz mniejszą mobilność. W zamian oferuje nam o wiele lepsze doznania wizualne. Natomiast mniejsze ekrany są bardziej mobilne oraz pobierają mniejszą ilość energii, ale gry nie wyglądają na nich tak dobrze jak na większych matrycach. Najczęściej wybieranymi matrycami w laptopach są 15 i 17-calowe. Przy wyborze należy zastanowić się, jak często będziemy przenosić swój sprzęt. Przy częstych podróżach z laptopem lepiej postawić na mobilność niż na wielkość. Warto rozważyć również pośrednie wielkości matryc. Na rynku dostępne są ciekawe i bardzo dobre laptopy z matrycami 15.6-cala, które wydają się złotym środkiem.

RankingRanking laptopów do gier 15 cali do 4000 złotych

Pozycja Laptop 15 cali do około 4000 zł Producent Cena
1Kiano Elegance 14....»KianoAktualna Cena
2MSI Leopard GP73 8...»MSIAktualna Cena
3Lenovo Ideapad 320...»LenovoAktualna Cena
4Lenovo Legion Y520...»LenovoAktualna Cena
5Acer Predator Heli...»AcerAktualna Cena

RankingRanking laptopów do gier 17 cali do 4000 złotych

Pozycja Laptop 17 cali do około 4000 zł Producent Cena
1Kiano Elegance 14....»KianoAktualna Cena
2MSI Leopard GP73 8...»MSIAktualna Cena
3Lenovo Ideapad 320...»LenovoAktualna Cena
4Lenovo Legion Y520...»LenovoAktualna Cena
5Acer Predator Heli...»AcerAktualna Cena

Laptop do gier do 4000 – jaki ekran?

W większości przypadków, laptopy gamingowe posiadają matryce błyszczące, jednak jeżeli staniemy przed wyborem matrycy błyszczącej lub matowej- zawsze warto postawić na matową. Korzystanie z niej jest bardziej komfortowe, nie męczy oczu oraz nie odbija światła. Jest to ogromny plus przy korzystaniu ze sprzętu na zewnątrz lub w mocno oświetlonych pomieszczeniach, gdy światło pada nam wprost na ekran.

Kolejną sprawą jest rozdzielczość- w przypadku laptopów do gier powinna być stosunkowo mała. Zbyt wysoka rozdzielczość sprawi, że nasz układ graficzny straci na wydajności. Jednak nie należy ślepo podążać za tym parametrem. Rozdzielczość oscylująca w okolicach 1080p powinna być wystarczająca.

Laptop do gier do 4000 – ważne parametry

Najważniejszym podzespołem, na który należy zwrócić uwagę, jest karta graficzna. W laptopach do gier nie możemy pozwolić sobie na zintegrowany układ graficzny, ponieważ będzie za mało wydajny. Najczęściej wybieranymi kartami graficznymi w dobrych laptopach do gier są karty GeForce GTX, GT oraz rzadziej Radeony HD 8xxx.

Procesor nie jest aż tak istotny, jak karta graficzna, jednak należy upewnić się, że jego moc obliczeniowa nie spowolni komputera. Procesor ma ogromny wpływ na ilość klatek na sekundę. W laptopach do 4 tysięcy królują czterordzeniowe procesory Intel Core i7 oraz i5, które z łatwością poradzą sobie z najnowszymi grami.

Pamięć operacyjna jest kolejnym bardzo istotnym elementem. W dobrej klasy laptopach gamingowych, 8 GB pamięci operacyjnej wydaje się złotym środkiem i taką też ilość producenci najczęściej proponują do swoich sprzętów. Na rynku możemy również spotkać laptopy z 4 GB, które w przypadku najnowszych gier mogą nie wystarczyć i spowalniać cały proces obliczeniowy. Przesadą w drugą stronę są oferty z aż 16 GB pamięci operacyjnej, której komputer zwyczajnie nie wykorzysta.

Przy wyborze laptopa do gier należy zwrócić również uwagę na jakość materiałów użytych do wykonania obudowy, wygodę korzystania z klawiatury, rozmiar oraz precyzję płytki dotykowej, rozmieszczenie oraz ilość portów, zaimplementowane głośniki i jakość oferowanego przez nie dźwięku, mikrofon, kamerkę, czas działania na pojedynczym cyklu ładowania podczas spoczynku oraz obciążenia, głośność i wydajność systemu chłodzenia w spoczynku oraz pod obciążeniem, kąty widzenia ekranu, oraz temperaturę osiąganą przez laptop.

RankingRanking laptopów do gier do 4000 złotych

Pozycja Laptop gamingowy do 4000 zł Producent Cena
1Kiano Elegance 14....»KianoAktualna Cena
2MSI Leopard GP73 8...»MSIAktualna Cena
3Lenovo Ideapad 320...»LenovoAktualna Cena
4Lenovo Legion Y520...»LenovoAktualna Cena
5Acer Predator Heli...»AcerAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

  • laptop do gier do 4000
  • laptopy gamingowe do 4000
  • laptop gamingowy do 4000
  • laptop do grania do 4000

Laptop do gier do 4000 zł - 3 komentarze

  1. Kamil 17 maja 2016
  2. Serwis 31 maja 2016
  3. Zostałem z Asusem 30 września 2016

Dodawanie opinii i komentarzy