4speed.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

Samochody

Finansowanie aut marki SEAT i CUPRA dla Klientów indywidualnych

Finansowanie aut marki SEAT i CUPRA dla Klientów indywidualnych

Posiadanie samochodu w ostatnich latach stało się swego rodzaju standardem. Jest to bez wątpienia najwygodniejszy oraz najbardziej powszechny środek transportu, który pozwala bez trudu dotrzeć w większość miejsc. Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez samochodu, szczególnie mieszkając w małej, słabo skomunikowanej miejscowości. Dawniej posiadanie samochodu było zarezerwowane wyłącznie dla najbardziej zamożnych osób. Na szczęście obecnie ta sytuacja się zmieniła i coraz więcej osób może pozwolić sobie na nowy lub używany samochód, dzięki atrakcyjnym formom finansowania oferowanym przez banki oraz producentów samochodów. Jakie są najpopularniejsze formy finansowania? Czym różni się kredyt samochodowy od leasingu? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Czym różni się leasing od kredytu samochodowego?

Leasing to zdecydowanie najpopularniejsza forma finansowania oferowanych przez producentów samochodów. Ta forma finansowania daje możliwość użytkowania pojazdu w zamian za uiszczanie comiesięcznej opłaty określonej w umowie. Należy jednak pamiętać o tym, że leasingobiorca nie jest prawnym właścicielem pojazdu. Otrzymuje on wyłącznie prawa do użytkowania auta, które może stać się jego własnością dopiero w momencie wykupienia pojazdu po zakończeniu okresu leasingu. Leasing to bardzo elastyczna forma finansowania, co oznacza, że wysokość miesięcznej raty można swobodnie dostosować do swoich potrzeb – przeznaczona głównie dla firm. Na wysokość miesięcznej raty wpływa przede wszystkim długość okresu finansowania. Im dłuższy jest ten czas, tym niższa jest miesięczna rata. Na cenę leasingu wpływa również kwota wykupu określona w umowie oraz wkład własny, czyli początkowa kwota, którą zdecydowaliśmy się zapłacić za samochód. Istnieje możliwość określenia potencjalnej raty leasingu przy pomocy narzędzia, jakim jest kalkulator leasingu. Inną, równie popularną formą finansowania jest kredyt samochodowy. Jest to rozwiązanie bardzo podobne do leasingu, jednak różni się w kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim kredyt samochodowy przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, którzy nie prowadzą własnej działalności gospodarczej i nie mają możliwości skorzystania z leasingu. Decydując się na kredyt samochodowy, stajemy się prawnymi właścicielami pojazdu, co oznacza, że możemy dysponować nim w dowolny sposób. Ponadto kredyt samochodowy może trwać nieco dłużej niż leasing. W przypadku leasingu, jego okres najczęściej wynosi 4 lata, natomiast kredyt samochodowy możemy spłacać nawet przez 5 lat, dzięki czemu miesięczna rata będzie znacznie niższa. Podobnie jak w przypadku leasingu, wysokość potencjalnej raty możemy określić, sięgając po kalkulator kredytu samochodowego dostępny na https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/kredyt-moc-niskich-kosztow 

Marka premium z atrakcyjnym finansowaniem

W ostatnich kilku latach bardzo dużą popularnością na polskich drogach cieszą się samochody marki Cupra. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest to właściwie marka premium innej, bardzo popularnej marki o nazwie Seat. Cupra posiada w swojej ofercie przede wszystkim sportowe SUV-y o wyjątkowym charakterze, takie jak Ateca lub Formentor. Marka Seat oferuje natomiast modele, które od lat cieszą się dużą popularnością na polskich drogach, takie jak Ibiza lub Arona. Obie wymienione wyżej marki mogą pochwalić się bardzo atrakcyjnymi systemami finansowania. Każdy, kto zastanawia się nad zakupem nowego samochodu, może skorzystać z możliwości takich jak leasing lub kredyt samochodowy. Na stronie producenta dostępny jest kalkulator kredytu samochodowego na stronie https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/kredyt-moc-niskich-kosztow , dzięki któremu bez trudu można obliczyć potencjalną ratę kredytu.

Udostępnij