4speed.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

MotoryzacjaSamochody

Jak polerować samochód i ile to kosztuje

Jak polerować samochód i ile to kosztuje

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób posiada samochody osobowe. Praktycznie nikt nie wyobraża już sobie codziennego funkcjonowania bez pojazdu. Będąc posiadaczem pojazdu warto jednak w odpowiedni sposób o niego zadbać. Jednym z elementem szczególnie narażonym na zużycie jak karoseria. Warto więc regularnie dbać o karoserię samochodu, aby jak najdłużej utrzymać ją w odpowiedniej kondycji.

Dlaczego warto polerować samochód?

Karoseria samochodu jest szczególnie narażona na działanie warunków atmosferycznych. Ponadto nieumiejętne szczotkowanie pojazdu może sprawić, że na karoserii z czasem mogą pojawić się zarysowania, które znacznie obniżą jakość powierzchni samochodu. Warto jednak zadbać o odpowiednie utrzymanie powierzchni karoserii. Wpływa to bowiem na ogólny wygląd samochodu, który jak wiadomo w przypadku chęci jego sprzedaży może znacznie podbić wartość pojazdu.

Jak w odpowiedni sposób polerować samochód?

Odpowiadając na pytanie jak polerować samochód warto zwrócić się do fachowców w tej dziedzinie. Specjaliści zalecają mycie samochodu minimum dwa razy w ciągu miesiąca. Zapobiega to bowiem matowieniu powierzchni karoserii. Regularne użytkowanie samochodu sprawia bowiem, że na jego powierzchni pojawiać się mogą trudne do usunięcia zabrudzenia, piasek bądź sól. Im dłużej tego typu czynniki będą działały na powierzchnię karoserii, tym trudniej będzie ją doprowadzić do pożądanego stanu. Brak regularnego dbania o karoserię samochodu może również doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia. Odradzane jest mycie pojazdów na automatycznych myjniach, gdyż szczotki, które są w niej udostępniane są zazwyczaj pełne zanieczyszczeń oraz są zbyt twarde. Korzystanie z tego rodzaju narzędzia sprzyja powstawaniu niewidocznych mikrozarysowań, które w dłuższej perspektywie mogą trwale uszkodzić powierzchnię karoserii. Wybierając narzędzia do polerowania samochodu najlepiej wybrać więc szczotki stworzone z naturalnego włosia oraz specjalne gąbki z mikrofibry. Ponadto należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć trzon, aby uchronić lakier przed ewentualnym uszkodzeniem.

Koszt polerowania samochodu

Ile kosztuje polerowanie samochodu? To zależy od sposobu, w jaki chcemy przeprowadzić ten proces. Osoby, które nie mają czasu na samodzielne mycie i polerowanie korzystają z myjni samochodowych. Tutaj końcowa cena zależy od czasu, jaki poświęcamy na mycie i polerowanie i różni się w zależności od konkretnej stacji. Wybierając samodzielne polerowanie jednostkowy koszt operacji będzie wyższy, ponieważ należy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia konieczne do polerowania. Na dłuższą metę zakup własnych środków i narzędzi do pielęgnacji auta może się jednak dużo bardziej opłacić.

Udostępnij